Rozwój, nie paraliż!

Nie dla zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów po K.S. Rozwój Katowice

Zakorkowane Katowice, Ligota spowita smogiem, a jej część wyglądająca, jakby cofnęła się w czasie. Dzieci, grające w piłkę między blokami, wbiegające za nią na ruchliwe ulice i wszechobecny hałas generowany przez samochody. To nie fantastyka naukowa lecz obraz, który może urzeczywistnić się za kilka lat. Wystarczy, że miejscy radni zgodzą się na zmianę planu zagospodarowania terenu i nowy właściciel byłego obiektu K.S. Rozwój przy ulicy Zgody w Katowicach nie będzie nim ograniczony

Jeśli nic nie zrobimy, to zamiast „zabudowy usługowej użyteczności publicznej z zakresu sportu i rekreacji z towarzyszącą zielenią urządzoną” będziemy mieli kolejne blokowisko w Katowicach. I to w lokalizacji, która od lat związana była z rozwojem sportowym najmłodszych mieszkańców miasta. Warto zdać sobie sprawę, z konsekwencji, jakie będzie to za sobą niosło.

  • Po pierwsze: z mapy Katowic zniknie kolejne miejsce, w którym młodzież mogła uprawiać sport.
  • Po drugie: Ligota zostanie zakorkowana, a co za tym idzie, paraliż dotknie spory obszar miasta.
  • Po trzecie: zwiększenie natężenia ruchu wpłynie nie tylko na komfort mieszkańców, ale też na obniżenie bezpieczeństwa.
  • Po czwarte: auta stojące w korkach spowodują znaczne pogorszenie jakości powietrza w okolicy.

Można by tak wymieniać kolejne powody, dla których nie możemy wyrazić zgody na zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów po K.S. Rozwój. Pogorszenie warunków bytowych i komfortu mieszkańców, zwiększenie natężenia hałasu, czy wpływu na środowisko. Zamiast tego wolimy jednak działać.

Właśnie dlatego jednoznacznie sprzeciwiamy się potencjalnym planom zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów po K.S. Rozwój. Mając na uwadze dobro nasze i przyszłych pokoleń, nie możemy pozwolić na to, by przesłonił je czyjś partykularny interes.

Petycję w tej sprawie można podpisać stacjonarnie oraz online. Odnośnik znajduje się na stronie akcji:

ROZWOJNIEPARALIZ.PL