Dzień babci i dziadka

Drodzy Seniorzy!
Katowiccy Policjanci z okazji „Dnia Babci i Dziadka” przesyłają e-kartkę z życzeniami wraz z katalogiem bezpiecznych zachowań przez telefon, abyście uniknęli stania się ofiarą oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Oszuści nadal działają przez telefon podszywając się pod bliskich – wnuczka lub funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) lub Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Dlatego w kartce znajduje się również informacja czego policjanci nigdy nie robią przez telefon, a tym samym po czym można rozpoznać oszusta. Ww. kartka została wyłoniona w konkursie zorganizowanym w Zespole Szkół Poligraficzno – Mechanicznych w Katowicach. Autorem kartki jest uczennica Klaudia Młynarczyk.

Z okazji Waszego Święta e-kartka zostanie przesłana do Klubów Seniora w Katowicach działających przy Parafiach, Miejskich Domach Kultury czy Stowarzyszeniach. Zostanie również przesłana do wszystkich szkół podstawowych w Katowicach (tj. 55 szkół, 17 000 uczniów), aby za pośrednictwem uczniów dotarła do najstarszych mieszkańców Katowic.

Dodatkowo 2000 kartek wydrukowanych zostanie przekazanych m.in.: uczniom klas I – III wybranych szkół podstawowych, podopiecznym Dziennych Domów Pomocy Społecznej (9 placówek) oraz całodobowych Domów Pomocy Społecznej w Katowicach (4 placówki).

Serdecznie pozdrawiam
mł. asp. Agnieszka Krzysztofik
koordynator programu „Bezpieczna Przystań”
Komendy Miejskiej Policji w Katowicach